OSTATNIO JEST JAKIEŚ ISTNE SZALEŃSTWO
WSZYSCY CHORZY
PODSYŁAM DOMOWE SPOSOBY NA PRZEZIĘBIENIE
Syrop z chrzanu – naturalny antybiotyk
do stosowania w podczas infekcji, grypy, kaszlu, zapaleniu oskrzeli, zaflegmieniu płuc i w nieżytach górnych dróg oddechowych:
- 200 g świeżo startego chrzanu
- 1 szklanka chłodnej, przegotowanej wody
- 200 g miodu lipowego, akacjowego lub innego
- 4 łyżki soku z cytryny
Robię to najprościej jak się da 🙂 Do miksera (musi być w miarę mocny, ja używam takiego normalnego, jak do koktajli) wrzucam obrany i pokrojony na kawałki chrzan, zalewam go wodą, dodaję miód i sok z cytryny, a następnie wszystko razem miksuję. Odstawiam pod przykryciem na 1 godz. w temperaturze pokojowej. Następnie na misce układam sitko, na nim układam złożoną gazę, całość mikstury wylewam, odciskam, wykręcam, a cały ten mały chrzanowy „tobołek” wrzucam do foliowego woreczka, którzy szczelnie zawiązuję (żeby nie drażniło oczu i nosów). Wyrzucam. Syrop przelewam do słoiczka.
Uwaga – to jest duża porcja, można zrobić połowę!
Dawkowanie: uwaga, syrop jest ostry, należ pić rozcieńczony i nigdy nie używać na pusty żołądek!
dorośli – 1 łyżka 3-4 razy dziennie z ciepłą przegotowaną wodą;
dzieci – 1 łyżeczka 2-3 razy dziennie, również z ciepłą wodą.
Prosty chrzan domowy:
- 500 dag korzenia chrzanu,
- sok wyciśnięty z całej cytryny
- sól (np. himalajska), trochę cukru lub ksylitolu
- ok. pół szklanki gorącej wody (jeśli chcemy, by chrzan był łagodny) lub zimnej wody (jeśli chcemy, by chrzan był bardzo ostry)
- opcjonalnie, jeśli chcemy, by chrzan był łagodny można dodać 4-6 łyżek gęstej śmietany (lub w wersji light jogurtu naturalnego), a jeśli chcemy, by był ostry to rezygnujemy z tego składnika
Wykonanie:
Korzeń chrzanu umyj, oczyść i obierz, a następnie zetrzyj na tarce z małymi oczkami lub w sokowirówce (ja tak właśnie robię). Podczas tarcia chrzanu są dwie metody, aby zabezpieczyć się przez drażniącym, ostrym zapachem: tarcie w pobliżu źródła ciepła (kiedyś tarło się go na zewnątrz lub przy źródle ciepła, np. przy piecu (teraz przy zapalonym palniku) oraz przy otwartym oknie. Starty chrzan należy połączyć w szklanym pojemniku (np. w słoiku) z wodą i sokiem z cytryny, soją oraz cukrem. Odczekaj chwilę, dodaj jogurt lub śmietanę. Następnie przełóż chrzan do czystych i suchych szklanych słoiczków dokładnie zakręć.
Masło antybakteryjne chrzanowo- czosnkowe:
- 1/2 kostki dobrego ekologicznego masła w temperaturze pokojowej
- 2 łyżki świeżo startego chrzanu,
- 2 ząbki czosnku – obranego i wyciśniętego przez praskę
- 1/2 łyżeczka soli himalajskiej (opcjonalnie)
- 1 łyżka posiekanej natki pietruszki
- 1 łyżka soku z cytryny (opcjonalnie)
Chrzan wymieszaj z sokiem z cytryny, masło utrzyj z solą i czosnkiem, a następnie stopniowo dodawaj chrzan i natkę pietruszki (zniweluje zapach czosnku po spożyciu!). Dokładnie mieszaj i przechowuj w lodówce. Możesz również zawinąć w pergamin i włożyć do lodówki, a następnie kroić w plastry i układać np. upieczonej rybie, ziemniakach lub innych warzywach.
Cudowna mikstura na chore gardło
Składniki:
1 szklanka CIEPŁEGO naparu z szałwii *
1 łyżeczka soli
1 łyżeczka octu jabłkowego
opcjonalnie 20-30 kropli propolisu – nie jest to niezbędny składnik, ale wzmacnia efekt antybakteryjny i przeciwwirusowy
Uwaga – jeśli się śpieszycie, nie macie czasu, aby zrobić napar z szałwii, to można go zastąpić 1 łyżeczką gotowego antyseptycznego wyciągu z ziół, na przykład „Dentosept”.
Zastosowanie:
CIEPŁYM płynem należy dokładnie „wygulgać” gardło i wszystko wypluć. Oczywiście należy uważać, aby tego nie połykać. Jak często? To zależy od stanu choroby. Profilaktycznie można na przykład tylko przez snem, kiedy czujemy, że w gardle zaczyna coś drapać, pobolewać.
Gdy gardło trochę już boli, wtedy można stosować rano i wieczorem.
W razie poważnej infekcji co najmniej 3 razy dziennie, ale może być również 5-6 razy dziennie (powiedzmy co 2-3 godziny), aby jak najszybciej pozbyć się chorobotwórczych intruzów.
Ta mikstura świetnie sprawdza się również w przypadku zapalenia krtani i wszelkich innych infekcji górnych oraz dolnych dróg oddechowych. Wydaje mi się, że powinna być na porządku dziennym i każdej osoby, która „pracuje” głosem lub ma częsty kontakt z ludźmi.
POWODZENIA